מה קורה כשאתם לא מנקים את הספה שלכם?

ובכן, בכנות, כולנו מזלזלים טיפה בספות שלנו. מחיר הספה האיכותית הנמוך ביותר עומד על כ־5,000 ש”ח אולי חוסר זמן, חוסר התעניינות, עייפות, או סיבות אחרות גורמות לכך. אולם, כל זה לא משנה. השאלה החשובה היחידה היא: "מה קורה כשאתם לא מנקים את הספה שלכם?" את התשובה מבטיחים לספק במאמר.

הידעתם? ספות “זולות” מסוגלות להחזיק עד ל־10 שנים, וספות איכותיות במיוחד מסוגלות להחזיק גם 20 שנים ויותר. כל זאת, כמובן, אם מתקיימת תחזוקה שוטפת.

אז… להלן מספר דגשים שחשוב לשים ליב אליהם, ונזקים אשר עלולים להיגרם לספה היקרה שלכם, עקב חוסר בטיפול, ניקיון ותחזוקה:

יש לכם בעלי חיים? דאגו לניקיון יומיומי

יש לכם כלב? חתול? בעל חיים אחר? אנשים רבים מחזיקים בעלי חיים, ואין עם זה בעיה. אולם, עדיף להרחיקם, ככל הניתן, מהספה. לא הצלחתם? מיואשים? ובכן, תיאלצו לעבוד קשה כדי “לשמור” על הספה. מעתה, תצטרכו "להשגיח", ולבצע ניקיון יומיומי כדי להיפטר מאבק, לכלוך, קרציות ומזהמים נוספים.

כמו כן, יש לקחת בחשבון את האפשרות שהכלב שלכם פשוט ישחית את הספה. ממחקר לפני כמה שנים, התגלה כי ספות בקרב אנשים ללא בעלי חיים מחזיקות זמן רב בהרבה, לעומת אנשים עם בעלי חיים.

יתרה מכך, כולנו יודעים עד כמה אי-סדר וניקיון יכול להגביר/לגרום למחלות. אילו מחלות בדיוק? טוב… אסטמה, קוצר נשימה, ואלרגיות למיניהם (לצערנו, לא חסר).

בלי שכר דירה: אכלוס בעלי חיים בתוך הספה

כך עובד העולם: לכלוך מביא צרות, אין מה לעשות בנידון. ישנם לא מעט חרקים ומזיקים אחרים, אשר נהנים לאכלס את הספות שלנו. כך, אנו מרוויחים, ללא ידיעתנו, דיירים שלא משלמים שכר דירה. מה החסרונות? טוב, הם רבים. תרגישו אותם בעיקר במידה ותשבו זמן לא קצר על הספה, בצורת גירודים קלים ואי-נוחות.

נקו ברמה השבועית (או אפילו יומית) את הספה עם שואב אבק ידני / אלחוטי. אל תתעצלו, נקו גם מתוך הספה, מכל מקום שעולה לכם על הדעת. חשוב להקפיד על כך שלא יישארו פירורים, ועדיף מראש שלא לאכול על הספה.

ההשלכות של כך עלולות להיות מרחיקות לכת. ביניהן, אתם עלולים לחוות התקפי אלרגיה שונים, גירודים יומיומיים, בעיות רפואיות, הרגשה לא נעימה, ואפילו קוצר נשימה. בשורה התחתונה: ממש לא דברים כיפיים ו/או בריאים לכם ולסובבים.

“הישמרו לנפשותיכם”. נפלתם קורבן? ממליצים להתייעץ במהרה עם מדביר מקצועי.

מה לא לעשות?

מושב הרכב, כסאות הגיימינג, הספות ורוב סוגי הריפודים הקיימים, נפגעים מכמויות שונות של מים. שימוש במגבונים מרמי לוי, למשל, יגרום לקילוף העור העיצובי, לקרעים ועוד. מניסיון כואב, כיסא הגיימינג שלנו כבר לא ייראה כזה “נחשק,” אם נשתמש במגבונים יותר מדי. חשוב להימנע מכך, ולנקות את הספות שלכם בניירות לחים. עדיף להתרחק מהמגבונים, על מנת לשמר את הספה לאורך זמן.

טיפ נוסף מאתנו: ברכישה, מומלץ להתייעץ עם חנות מקצועית בנושא. בקשו ספה עם ריפוד בה הלכלוך לא בולט כל כך: בדיוק כמו בבחירת ריצוף.

ובכל זאת, מה כן אפשר לעשות? כמה טיפים:

הימנעו מלכלוך “מושך”: חשוב להימנע מלכלוך שידוע לכם שחרקים מסוימים נמשכים אליו. כמו כן, מומלץ להימנע מאכילה ממושכת על הספה (כפי שציינו מקודם).

ניקוי ברמה היומיומית: כבר הזכרנו את זה, לא? חשוב במיוחד לנקות על בסיס יומיומי (או שבועי, במקרה שהזמן לא מאפשר). ניקיון אבק ולכלוך זה, בגדול, העיקר. תוכלו להשתמש מדי פעם בסמרטוט ולהבריק את שאר הספה.

ניקיון ברמה השנתית: ברמה השנתית, כבר תוכלו “לפנק” את עצמכם, ולהזמין חברה המתמחה בניקיון ספות מקצועי. לרוב, השירות יכלול ניקוי עם תכשירים מתקדמים. ודאו כי החברה מסוגלת להסיר את הלכלוך המצטבר. לעיתים, לצורך הניקוי, תידרשו לפרק את הספה (אין מה לעשות). פחות בעניין? תוכלו לנקות שנתית בעצמכם, אם אתם “לחוצים” כספית. במקרה כזה, חשוב לוודא שיהיה לכם את הכלים הבאים: סמרטוט רטוב \ לח ושואב אבק (רצוי שיהיה בעל כוח שאיבה גדול).

לכתמים: עבור הכתמים, חשוב שתבחרו בחומר ניקוי תואם לסוג הבד, בלי שום “רמז” למים. בעזרת שפשוף קל עם אחד מחומרי ניקיון אלה, הכתמים יוסרו, לרוב, בלי בעיות. לא הצלחתם? טוב, התייעצו עם רפד, או חברה המתמחה בהסרת כתמים מספות. כמעט תמיד, כתמים גדולים לא ניתנים להסרה באמצעים “ביתיים”. לכן, חסכו לעצמכם את המאמץ, ופנו ישר לאיש מקצוע.

אבק ולכלוך עודף: הפעולות להסרתם די פשוטות – חזרו על טיפ מס' 1. לאחר שהסרתם את הלכלוך והאבק, תוכלו להשתמש גם בקומפרסור, וואקום – “לפינישים” האחרונים, אם תרצו כמובן.

נשירת שיער אצל כלבים וחתולים: לצערנו, אין מכשיר מיוחד האוסף ביעילות את השיער שנושר לבעלי החיים השונים. לכן, ניאלץ להשתמש בכפפת גומי. מדובר בשיטה מאוד אפקטיבית. למה? ובכן, הגומי מסוגל למשוך אליו את השערות, בקלות, בעזרת המעגל הסטטי. מן הסתם, תיאלצו להיפטר מהשיער בעצמכם, בצורה “ידנית”.

ריסוס אלכוהול להסרת ריחות לא נעימים: לעיתים, ריח רע מאוד נודף מהספה. ממה הוא נובע? טוב, לא חסרות סיבות: כלבים וחתולים, לדוגמה, הם גורם עיקרי לריחות כאלו. הפתרון לבעיה הוא ריסוס תרכיז אלכוהול מיוחד. לאחר שריח האלכוהול ייעלם מהאוויר, גם הריח הרע הקודם ייעלם איתו.

מה כולל השירות של Diamond Clean?

ניקוי ספות דיימונד קלין נעשית בהקפדה על הפרטים הכי קטנים, מלוא תשומת הלב מוקדשת לכך.

אבל מה בעצם אתם מקבלים אצלנו?

  • שירות מקצועי.
  • טכנולוגיה פורצת דרך.
  • שימוש בחומרים טבעיים.
  • הקפדה על הפרטים הכי קטנים.
  • הסתכלות על התוצאה הסופית.
  • שום נזקים, התחייבות לתוצאות די מהירות.

לסיכום

אז הבנו מהם הגורמים לפגיעה העיקרית בספה שלנו מבחינת מראה, ריח ועוד. כמו כן, עסקנו גם אילו בפתרונות האפשריים, ובנזק הנגרם עקב חוסר תחזוקה. מקווים שהטיפים עזרו, וההשלכות “הפחידו” (בצורה טובה). אנו מאחלים לכם הצלחה רבה עם תחזוקת הספה!