כיצד לבצע ניקוי ספות עור בצורה נכונה

יש לכם סלון מעור ואתם מעוניינים לשמור עליו על מנת שישמש אתכם לשנים רבות ובאיכות גבוהה כמו חדש. ניקוי ספות עור יכול להתבצע על ידי חברות המתמקצעות בתחום אך כמובן אנו לא נזמין חברת ניקיון כל שבוע לניקוי ושמירה על ספת העור לכן, במאמר זה נציג עבורכם מגוון אפשרויות וכלים לניקוי הסלון שלכם בצורה הנכונה על מנת שנמנע מפגיעה בעור ושמירה על אורך חיי הספה. 

חשוב לציין שלכל ספת עור נדרש טיפול אינדיבידואלי בהתאם לצורך ואין לייחס למאמר זה תחליף עבור ייעוץ מקצועי בהתאם לסוג הספה שלכם מבעל מקצוע שראה אותה.

חומרים לניקוי ספות עור

ריכזנו עבורכם מגוון חומרי ניקוי לספות מעור שיכולים להקל עליכם את מלאכת הניקיון בהתאם לסוג הלכלוך.

  • Never Wet– הינו ספרי לשימושים רבים ויכול להועיל גם כן בטיפול מונע לכלוך על ספות עור בכך שהוא יוצר שכבת מגן על עור הספה ומעניק סוג של הפרדה בין הלכלוך, אם מדובר בכתמים רטובים כגון: קפה, שתייה מתוקה וכדומה ובין אם מדובר בלכלוך יבש כגון אבק.
  • Kearlux– מוצר ניקיון מבית LCK הנועד בעיקר להחזיר את החיים של עור הסלון במקרים שהתייבש או דהה ואיבד את המרקם הרענן שהיה לו. חומר זה מצוין לשימוש בריפודי עור גם ברכבים מאחר שהוא מעניק הגנה מפגעי השמש.
  • Leather Cleaner– מבית Master Blend המייצרת מגוון מוצרי ניקיון ותחזוקה לעור כשמוצר  זה מיועד לניקיון ספות מעור בעל יתרון בכך שאינו משאיר תחושת שמנוניות על הספה לאחר הניקיון כשכבת מגן.
  • Leather Master Kit– תכשיר בעל תכונות המעניקות פתרונות ניקיון ותחזוקה לספות עור, תכשיר All-In-One לניקיון והגנה.
  • הזלין ספריי – תרסיס המנקה ומעניק רכות לעור מבית Bali Leather משווק בארץ על ידי יעקובי ומגיע בתרסיס או בג'ל לשימוש בהתאם לצורך. 

איך לנקות ספת עור

ניקוי ספת עור יכול להתבצע בדרכים שונות בהתאם לסוג הלכלוך וסוג העור, אנו נשתדל להתאים את סוג הניקיון ועצמת הניקיון בהתאם לרמת הלכלוך. כשמתחילים לנקות ספות עור נתחיל ממטלית רטובה במים בלבד כשניתן לשלב מים חמים במידה ומדובר בלכלוך עיקש. אם יש בבית קיטור (קטן) זה יכול להעניק פתרון מעולה למגוון רחב של לכלוך והסרתו בקלות.

את השימוש בחומרי הניקיון מומלץ לבצע על ספות מעור ישנות ושבאמת מצדיקות את השימוש בחומרים מיוחדים בהתאם למטרה הרצויה אם לשמירה והגנה על העור או לניקיון במקרים בהם מדובר בלכלוך רציני העלול לייצר חיידקים ומזיקים כגון דם, בצים, מיונז וכדומה.

ממה יש להימנע בניקוי ספות מעור

יש להימנע מכל שימוש בחומרים קשים העלולים להזיק לעור כמו אקונומיקה או תכשירים נוספים המצויים בבית לשימושים שונים. ניקוי ספה מעור נדרש לבצע אך ורק עם חומר ייעודי ובאחריות! אחד היתרונות הבולטים ביותר של ספות עור הוא שקל לנקות אותם ואפילו באמצעות מטלית לחה בלבד.

ניקיון בחומר לא מתאים עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לסלון שלכם ולבזבוז כסף. מומלץ מאוד לפני ביצוע ניקיון כולל על הספה לנקות אזור נקודתי וקטן על מנת לראות את תגובת העור לחומר ובהתאם להמשיך את השימוש או להפסיקו.

גליק תעשיות רהיטים מייבאים סלונים מעור איכותיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר מהמפעלים היוקרתיים ביותר באיטליה ומעניקים אחריות מלאה עבורם.

הנכם מוזמנים להתרשם ממבחר הסלונים כאן באתר ולבקר אותנו בחנות המפעל ברחוב יוסף לוי 5 בקרית ביאליק ובחנות "ניקולטי עיצובים" מבית גליק תעשיות רהיטים בצ'ק פוסט חיפה ולקבל פרטים נוספים אודות מבחר סלונים מעור.

טלפון גליק תעשיות רהיטים